Raport Inquiry
Zakupy internetowe Polaków 2025
Jak zmieniają się nawyki zakupowe Polaków? Co decyduje o wyborze sklepu online? Jakie trendy będą kształtować e-commerce w 2025 roku? W szóstej fali badania „Zakupy internetowe Polaków” prezentujemy dane, które pozwalają lepiej zrozumieć konsumentów, a tym samym podejmować bardziej efektywne decyzje biznesowe.
Raport pokazuje, że coraz mocniej zacierają się granice między światem zakupów online i offline. Aż 6 na 10 badanych przyznało, że szukało informacji o produkcie w Internecie, a następnie kupiło go w sklepie stacjonarnym. Z drugiej strony ponad połowa respondentów postępowała odwrotnie – oglądała produkt na żywo, aby później kupić go online. To potwierdza, że zachowania konsumenckie stają się bardziej złożone.
Widać także, że Polacy oczekują od sklepów internetowych już nie tylko regularnych atrakcyjnych cen, ale także bezpłatnej dostawy oraz wymiernych korzyści zakupowych (promocje, obniżki cenowe, programy lojalnościowe). To z jednej strony wyzwanie dla branży, z drugiej – realna szansa na budowanie przewagi konkurencyjnej na coraz bardziej dojrzałym rynku e-commerce.
Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1019 Polaków – korzystających z zakupów online. Raport zawiera cenną wiedzę dla firm z branży e-commerce, sieci handlowych i marketplace’ów, operatorów płatności online, dostawców usług logistycznych i kurierskich, a także firm oferujących usługi cyfrowe.
Wersję bezpłatną raportu zamówisz TUTAJ.
Bezpłatna wersja raportu zawiera:
- Jakie produkty i usługi Polacy najchętniej kupują online
- Platformy zakupowe vs. sklepy internetowe
- Poziom wydatków na produkty i usługi
- Co wpływa na wybór konkretnego sklepu internetowego
- W jaki sposób Polacy łączą zakupy online i offline?
W wersji płatnej dodatkowo:
- Szczegółowe informacje dotyczące 20 kategorii produktowych
- Szczegółowe informacje dotyczące 20 kategorii usług
- Płatności odroczone
- Aplikacje do szybkich zamówień
- Popularność platform

„Polscy konsumenci nie szukają już w sieci wyłącznie korzystniejszych cen. Coraz bardziej liczą się dodatkowe korzyści, a także relacje i zaufanie do konkretnych sklepów internetowych. To nowy etap dojrzałości ecommerce.”