Raport Inquiry

Zakupy Polaków na wakacjach

Polska zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków, chociaż rośnie odsetek osób, które wybierają wypoczynek za granicą. Wyjazdy zagraniczne jeszcze rok temu wskazywało ok. 25% respondentów, a obecnie odpowiedzi takiej udziela niemal co trzecia osoba.

Najnowsze badanie Inquiry Zakupy podczas wyjazdów wakacyjnych Polaków zestawia ze sobą wyniki badań zrealizowanych w 2 falach: lipiec 2022 r. i czerwiec 2023 r. Z tego porównania wynika, że nie zmieniły się znacząco zwyczaje związane z robieniem zakupów podczas wakacyjnych wyjazdów. Polacy najczęściej odwiedzają sklepy lokalnych sieci spożywczych, a także tych sieci, które znają już dobrze znają, bo kupują w nich regularnie w miejscu swojego zamieszkania.

Polacy są także otwarci, aby w ramach wakacyjnego wypoczynku „połazić” trochę po sklepach, odwiedzić bazary i targowiska, a także kupić pamiątki. Nie zmieniło się także ich podejście do ewentualnego wzrostu lub ograniczenia wakacyjnych wydatków. Wciąż 4 osoby na 10 zamierzają wydać więcej pieniędzy niż podczas swojego ostatniego wyjazdu – mimo niepokojów związanych z trwającą na Ukrainie wojną oraz utrzymującą się wysoka inflacją

W raporcie znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • Jakie są plany wakacyjne Polaków?
  • Jakie są najpopularniejsze zwyczaje zakupowe podczas wakacji?
  • Czy Polacy chętnie korzystają z oferty lokalnych sklepów?
  • Jaki jest planowany poziom wydatków podczas wyjazdu wakacyjnego?

0 zł +vat

Zamów Raport

„Badanie Inquiry pokazuje, że wśród wielu miejsc robienia zakupów spożywczych na wakacjach Polacy najchętniej wybierają sklepy sieciowe."

Agnieszka Górnicka
Prezes Zarządu Inquiry sp. z o.o.

Zamów raport

Zamawiający

Dane firmy

ZATWIERDŹ KOD

Podsumowanie

  • Po kliknięciu przycisku „zamawiam” otrzymasz link do raportu drogą mailową. Nie zapomnij sprawdzić w spamie!
  • W przypadku jakichkolwiek problemów z zamówieniem, skontaktuj się z nami: raporty@inquiry.com.pl
Cena netto
0 zł
VAT
0 zł
Do zapłaty
0 zł

Dziękujemy za zamówienie!